Auta, motocykle admin  

Każdego roku liczba użytkowników internetu rośnie.

Z roku na rok ilość internautów wzrasta, a równocześnie użytkownicy chcą od dostawcy głównie tego, aby dostępny był tani, ale szybki internet. Zatem, by sprostać rosnącym wymaganiom klientów są opracowywane i ulepszane różnorodne typy sieci internetowej a także rodzaju medium. Ażeby zadowolić użytkownika i uzyskać szybki internet, ale też tani internet, wykorzystuje się najczęściej szybki internet.

Internet światłowodowy przesyłany jest za pomocą światłowodu , który jest niewiarygodnie cienką, zamkniętą strukturą wykonaną z włókna szklanego. Rolę nośnika informacji pełni tutaj światło. Jeśli chodzi o parametry techniczne internet światłowodowy gwarantuje większy zasięg działania a ponadto pasmo w porównaniu do tradycyjnego przesyłu danych. W sieci tradycyjnej do przesyłania informacji stosuje się prąd elektryczny, tymczasem internet światłowodowy pozwala na przesył modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez diodę elektroluminescencyjną (LED) czy laser półprzewodnikowy.

Nie licząc zalet technicznych, jakie ma światłowodowy internet, jego zrobienie jest o wiele tańsze w przyrównaniu do klasycznych kabli wykonanych z miedzi. W dodatku kable internetu światłowodowego są lżejsze oraz dużo bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zastosowanie światłowodu ma wiele zalet, które powodują, że światłowodowy internet jest szybki a oprócz tego tani. To najważniejsze cechy, , które decydują o tym, że klient cieszy się z korzystania z internetu.